Татар әдәби әсәрләрен сәнгатьле укучыларның «ТАТАR СҮЗЕ» республикакүләм бәйгесенең II турына узган конкурсантлар

Татар әдәби әсәрләрен сәнгатьле укучыларның «ТАТАR СҮЗЕ» республикакүләм бәйгесенең II турына узган конкурсантлар

Татар әдәби әсәрләрен сәнгатьле укучыларның «ТАТАR СҮЗЕ» республикакүләм бәйгесенең II турына узган конкурсантлар

10.02.2021
Татар әдәби әсәрләрен сәнгатьле укучыларның «ТАТАR СҮЗЕ» республикакүләм бәйгесенең II турына узган конкурсантлар

                            10 яшькә кадәрге (10 яшьне дә кертеп) катнашучылар арасында

Шигърият (шигырь, поэмалардан өзекләр)

1. Зилә Абдуллина
2. Ислам Гарипов
3. Сәфинә Гарифуллина
4. Әминә Зәйнетдинова
5. Амелия Исрафилова
6. Азат Ихсанов
7. Нәфисә Нуриева
8. Зөһрә Сабирҗанова
9. Таңсылу Сәлахова
10. Дилә Сибагатуллина
11. Нәргизә Хәбибрахманова
12. Сәйдә Хәсәнова
13. Дилә Хисамова
14. Азамат Шәмсетдинов
15. Энҗе Галимуллина

Проза:

1. Раил Мәрдәнов
2. Нәргизә Сабирҗанова

Мәсәл:

1. Зилия Әскәрова
2. Әдилә Галимуллина
3. Мәрьям Зәкиева
4. Зәлилә Ибәтуллина
5. Нәфисә Ибраһимова
6. Азамат Исламов

                      11 яшьтән 17 яшькә кадәрге (17 яшьне дә кертеп) катнашучылар арасында

Шигърият (шигырь, поэмалардан өзекләр):

1. Булат Мөхәмәдҗанов
2. Камилә Гайниева
3. Ясинә Зәбирова
4. Айсылу Ишалина
5. Эмил Кәлимуллин
6. Зөһрә Камалова
7. Алзирә Минһаҗева
8. Тимур Саттаров
9. Раяз Сәләхетдинов
10. Тимур Фазлыев
11. Айзат Хәйруллин
12. Таңсылу Хәсәнова
13. Данис Хисмәтуллин
14. Айрат Шамс.

Проза:

1. Альмира Ахунҗанова
2. Алсу Вәлиева
3. Илгизә Галиуллина
4. Алия Нурисламова

Мәсәл:

1. Айсылу Абдуллина

18 яшьлек һәм өлкәнрәк катнашучылар арасында

Шигърият (шигырь, поэмалардан өзекләр):

1. Абруй Насыйрова
2. Сөмбелә Вәлиәхмәтова
3. Гүзәл Габидуллина
4. Илзирә Галимбәкова
5. Фәнил Галиуллин
6. Айдар Гыйльметдинов
7. Нургали Гыймалетдинов
8. Гөлназ Фатыйхова
9. Гөлүсә Галимуллина
10. Зөлфия Галиева
11. Галия Йосыпова
12. Нәвия Гатиятуллина
13. Тамчыгөл Сәлахова
14. Гүзәл Сибагатова
15. Фәрит Әхмәтгалиев
16. Эльвира Камалетдинова

Проза:

1. Клара Гарипова
2. Булат Дөлмиев
3. Фоат Заһриев
4. Гөлчәчәк Камалиева
5. Зөләйха Минһаҗева
6. Рания Усманова

Мәсәл:

1. Рәмзия Вәлиева
2. Дилбәр Гайнуллина
3. Илдар Динмөхәммәтов
4. Ленар Хамматов
5. Гүзәл Шакирова

Профессионаллар арасында (номинацияләргә бүлмичә)

1. Гүзәл Шәмәрданова
2. Рафил Җәләлиев
3. Идел Кыямов
4. Инсаф Абдулла
5. Рима Ключарева
6. Мәдинә Гайнуллина
7. Миләүшә Ризванова
8. Фәннүр Мөхәммәтҗанов
9. «Сөембикә» триосы
10. Фәнис Җиһанша
11. Әлфия Хәсәнова
12. Гөлнара Хәйруллина
13. Әзһәр Шакиров
14. Зәлфия Шәмсуарова
15. Алмаз Шаһимәрдәнов
16. Ләйсән Шәрифуллина
Читать дальше

Подписка

Подпишитесь на наши новости и будьте в курсе
всех акций, событий, концертов и фестивалей